201 találat a(z) árbevétel cimkére

500 000 forint NEAK-támogatás a háziorvosoknak Kérdés

Export értékesítés bizonylatai Kérdés

Mikrogazdálkodói beszámoló időbeli elhatárolása Kérdés

Mikrogazdálkodói beszámoló javítása Kérdés

Kereskedelmi különadó 109/2020 (IV. 14.) kormányrendelet Kérdés

Bértámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Azok a vendéglátóipari egységek, szállodák, akik a vészhelyzet kihirdetése óta zárva vannak, nulla forint bevétellel rendelkeznek, de dolgozóikat nem küldték el, állásidőt vagy napi néhány órás bejelentésben bért fizetnek nekik, kérhetnek bértámogatást? Ők jogosultak rá? A nulla forint árbevétel, és az, hogy fizikailag nem tudnak munkát adni kizáró ok?

Árbevétel-elszámolás teljesítési fok szerint vagy időbeli elhatárolás Kérdés

Tisztelt Szakértő, Ingatlantervezési tevékenységet végző társaság, időnként több évet átívelő tervezési munkálatokra köt szerződést, melyhez bizonyos időpontokban – nem igazán határozható meg az addig elvégzett munka mértéke, inkább csak időarányos elszámolás, ami vélhetően bizonyos, már elvégzett résztevékenységeket foglal magában – számlát állít ki, és ez alapján bevételt számol el a könyveiben (tervezés, művezetés, bejelentési terv, engedélyezési terv, műszaki ellenőrzés stb.). A bevételével szemben bérköltség illetve egyéb közvetett költségek (irodabérlet, fenntartás stb.) merülnek fel, ritkán alvállalkozót is igénybe vesz. A ki nem számlázott alvállalkozói költségeket év végével leltározzuk, és készletre vesszük. De mi a helyzet a több évet érintő árbevétellel? Szükséges, lehetséges-e elhatárolni – a tervezési időszakra vonatkozó időszak napjainak számlával arányosan esetleg? A fent említett költségeket az adott projektre vetítve nem igazán lehet meghatározni, hiszen folyamatosan több megrendelésen dolgoznak. A 2020-as Sztv.-változás mennyiben – teljesítési fok szerinti árbevétel elhatárolás – alkalmazható, alkalmazandó erre? A teljesítési fokot mi alapján lehet meghatározni? Több példát láttam, ahol a ténylegesen elszámolt költségeket és a tervezett összköltséget arányosították ehhez, de itt a ténylegesen elszámolt költség nem igazán határozható meg. Köszönettel!

Biztosított mezőgazdasági őstermelő járuléka Kérdés

Tisztelt Szakértő! 10 éve családi gazdaságban folytatjuk tevékenységünket. Egy vezető, a feleség (nyugdíjasok) és két felnőtt gyermek. Tavaly földterületünk 2/3 részét értékesítettük. A fennmaradó részt bérbe adtuk családi okok miatt, így 2019. évben árbevételünk nem volt. 1 fő családtag továbbra is őstermelőként lenne biztosított, mivel az árbevétel 0 volt, a járulékbevallásban a magasabb összegű befizetést vállalnám. A kérdésem az lenne, hogy van-e erre lehetőségem és a minimálbér összege után fizetendő járulékoktól magasabb összeg megfizetését kell-e vállalnom, vagy kevesebb is választható? Köszönöm válaszát.

Egyéni vállalkozó kisvállalkozói kedvezmény Kérdés

Tisztelt Cím! Egyéni vállalkozó fő tevékenysége dohányáru-kiskereskedelem. 2019. év végén vásárolt az egyéni vállalkozó egy traktort, melyet mezőgazdasági szolgáltatás tevékenység keretein belül kíván működtetni. A tevékenységet 2020. február hónapban jelentette be. 2020. évben már dolgozni fog a traktor, árbevétel keletkezik a tevékenységből. Kérdésem, hogy 2019. évben a traktor után igénybe vehető a kisvállalkozói kedvezmény, mint bevételt csökkentő tétel?

Bevétel a 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet alapján Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 61/2020. (III. 23.) Korm. rendelet 1. § (11) tényleges főtevékenységnek e rendelet alkalmazásában azt a tevékenységet kell érteni, amelyből az adózónak e rendelet hatálybalépését megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30 százaléka származott. Ezen rendelkezés alapján véleménye szerint az árbevételt kell-e érteni? Válaszát előre is köszönöm!

A várakozások alatt teljesített az Adidas az utolsó negyedévben Cikk

A vártnál gyengébben sikerült az Adidas német sportcikkgyártó konszern tavalyi negyedik negyedéve, ráadásul az új koronavírus által okozott járvány súlyos, akár egymilliárd eurós bevételkiesést eredményezhet az idei első negyedévben, tette közzé az MTI.

Kata, hipa Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kata szerint adózó az önkormányzatnál tételes hipa alá jelentkezett be. Kérdésem, hogy amennyiben az árbevétele meghaladja a 12 millió forintot hogyan alakul az adófizetési kötelezettsége?

Hulladékértékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozás évente egyszer-kétszer a vállalkozásában felhalmozódott hulladékot egy felvásárló felé értékesíti (papír, vas stb.). A kérdésem az, hogy ilyenkor mindenféleképpen neki kellene kiállítania számlát a felvásárló felé? Ez neki (mivel nem rendszeres és nem ez a fő profilja, mert bolti kiskereskedő vagy fémszerkezeteket gyártó cég) egyéb bevétel vagy mindenképp árbevétel és így a helyi iparűzési adó alapja is?

Közhasznú egyesület ingatlan értékesítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy közhasznú egyesület, amely 2019-ben 140 millió forint árbevételt produkált, támogatásokból, adományokból és pályázatokból + 1 millió forintot ingatlan bérbeadásból, összesen: 151 M forint. Eladott egy ingatlant (tárgyi eszköz) 26 milli forintért. Így összesen 167 millió forint árbevétele volt. Hogyan számoljuk ki a társasági adót? Az árbevétel miatt van 15 százalék mentesség, az 25 millió forint. Az eladott ingatlan értéke 26 millió – 25 millió = 1 millió lesz az adóalap? 9 százalék tao-val? Köszönöm!

Ingatlaneladásnál előszerződés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy építőipari kft. a magánszeméllyel előszerződést kötött a lakás eladására 2019 decemberében. A magánszemély a foglalót kifizette, és 2019. dec. 31-ével az építési napló szerint kiszámlázta a kft. a vevőnek készültségi foknak megfelelően (90%) a lakásvételárrészt. Az előszerződés ezt megengedte. A kérdésem az, hogy ebben az esetben a foglaló és vételárrész az előlegnek minősül, vagy lehet árbevételnek tekinteni? A kft. a lakásépítéséhez külső alvállalkozókat vett igénybe, ezeknek a költségeit a 2019. évi ipabevallásban le lehet vonni? Köszönöm a választ.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Mezőgazdasági területhez kötött támogatás

Pölöskei Pálné

adószakértő

Csed új munkaviszony esetén

Czeglédi Bernadett

munkajogi és társadalombiztosítási szakértő

Iparűzésiadó-előleg módosítása önellenőrzéssel

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink