hirdetés
További témák
  • Névtelen kérdező
Hozzászólások 0

Szakképzési hozzájárulás háziorvos esetében

Tisztelt Szakértő! Két könyvelő vitája, hogy a háziorvosnak (aki az OEP-pel szerződést kötött) az alkalmazottja után kell-e szakképzési hozzájárulást fizetni. A háziorvos végez még egyéb tevékenységet, például jogosítványhoz alkalmassági vizsgát, melyből bevétele származik, de csak ő végzi ezt a munkát. Főfoglalkozású egyéni vállalkozóként saját maga után nincs szakképzési hozzájárulás, de az alkalmazottak után nem egyértelmű, hogy kell-e fizetnie? Átolvastuk a 2011. évi CLV. törvény 2. § 5. pontját, és az 1997. évi CLIV. törvény 3. § f. pontját. Hogyan kell értelmezni, hogy az "őt terhelő" szociális hozzájárulási adó alapja után nem kell szakképzési hozzájárulást fizetni? Személy szerint őt, vagy a vállalkozását? Köszönettel: Hortobágyiné


Szakértőnk válaszát csak előfizetőink olvashatják belépést követően. Amennyiben még nincs előfizetése, ezen az oldalon részletes információt tudhat meg választható előfizetési csomagjainkról.

Ha előfizetőnk, lépjen be!

hirdetés
hirdetés

Ha most fizet elő, a szolgáltatáscsomag részeként megkapja az „Adatvédelem a gyakorlatban” című kiadványt is! Az akció feltételei a 2018. március 14-től 2018. április 25-ig megrendelt, és 2018. május 9-ig befizetett előfizetésekre vonatkoznak.
Részletek »

* A termékek külön megvásárlása esetén fizetendő ár.
** Az Adózóna.hu előfizetése után három személynek jár 2-2 kreditpont, amelyet elszámolhat a szakképzésébe. A kreditpontok kedvezettjeinek nevét és regisztrációs számát a rendeléskor megadott adatokkal a befizetés után kiküldött számlán tüntetjük fel.


 
TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR!
Ezért érdemes előfizetni!
hirdetés
2018 április
H K Sze Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
hirdetés

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X