34 találat a(z) támogatás elszámolása cimkére

GINOP-PLUSZ támogatás egyéni vállalkozónál: tárgyi eszközök elszámolása Cikk

Egyéni vállalkozó GINOP-PLUSZ pályázaton nyert támogatást. Hogyan történik a támogatás elszámolása, illetve a vásárolt eszközök után az értékcsökkenés elszámolása? A támogatási előleg is bevétel? Abban az esetben, ha az idei évben vásárolt már tárgyi eszközt, de mégsem történik meg a támogatási előleg befolyása, akkor hogyan kezelendő a kis értékű és nagy értékű tárgyi eszközök értékcsökkenésének leírása? – az Adózóna szakértője válaszolt a kérdésekre.

Támogatás elszámolása Kérdés

Támogatások elszámolása az őstermelőnél Kérdés

Támogatás elszámolása egyszeres könyvvitelben II. Kérdés

Támogatás elszámolása egyszeres könyvvitelben Kérdés

Fiatal gazda támogatás fel nem használt része Kérdés

Mezőgazdasági támogatás elszámolása Kérdés

Támogatás elszámolása Kérdés

Támogatás elszámolása Kérdés

Egyéni vállalkozó – támogatott ingatlan tevékenység alóli kivonása Kérdés

Átalányadózó őstermelő állatokhoz kapott támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Átalányadózó őstermelő a termeléshez kötött anyajuhtartás-támogatást és a tenyészkos tenyésztésbe állításának támogatását hány százalékkal számolja el a jövedelmei között? Növénytermesztéssel is foglalkozik, ahhoz is igényel területalapú támogatást. Köszönettel: Nagyné

Katás fiatal gazda támogatás elszámolása Kérdés

Van két fiatal gazda egyéni vállalkozó, az egyik szja szerint adózik, a másik 2018-ban áttért a kata adózás alá. 2016-ban kapta meg mindkettő a fiatal gazda támogatást, 12–12 millió forintot. Az első négy évben felhasználtak 6–6 millió forintot eszközbeszerzésre, a támogatásból fennmaradó összeget az utolsó évben biztosan nem fogják felhasználni. A 2020-as szja-bevallásban az szja szerint adózó egyéni vállalkozónak a támogatás fel nem használt részét be kell tennie bevételként. A katás egyéni vállalkozó a kata bevallásában a törvényben előírtak szerint nem fogja növelni a bevételét a fel nem használt támogatásrésszel. Ez alapján a kata választása kedvezőbb a támogatás adózási szempontjából? A folyósító szerv a támogatás felhasználásának részletes kimutatását nem kéri a pályázatban vállalt kötelezettségek teljesítése esetében. A kérdésem arra irányul, hogy a két adózásra vonatkozó jogszabályokat jól értelmezem-e?

Támogatás elszámolása – visszakérdezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! "Ha az üzembe helyezés évében elszámolt értékcsökkenés (például az egyösszegű elszámolás miatt) meghaladja a már megkapott támogatás összegét, akkor valóban nem valós veszteség keletkezik, de erre az esetre nem ad megoldást az Szt." Legyen szíves megoldási javaslatot tenni, mert az nem értékelhető, hogy erre nem ad választ az Szt., nem ilyenkor alkalmazandók az alapelvek? Valódiság elve, időbeli elhatárolás elve stb.? Illetve ebben az esetben a "veszteséget" okozó értékcsökkenés miért nem minősül költségnek? A hivatkozott bevételelhatárolás is kimondja, hogy a "költségek és ráfordítások ellentételezésére...." akkor az értékcsökkenés egyszer költség, egyszer meg veszteség? A válaszában önmagának is ellentmond. Ha az Szt. nem rendelkezik pontosan valamilyen helyzetről és ezzel sérti a saját alapelvrendszerét akkor is alkalmazni kell? Köszönettel várom válaszát.

Támogatás elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk működésére és feladatainak ellátására (rendezvények szervezése) támogatói okirat keretében támogatást kapott, amelyből eszközöket és szolgáltatásokat vásárolt. Az eszközök egy irodai működéshez szükséges számítógépek, irodabútorok. Az éves beszerzés kb. 166 egység volt, elfogadott, pénzügyileg rendezett rész elszámolás keretében elfogadásra került 100 egység (a többi elszámolása még nem történt meg). Az el nem számolt, de beszerzett 66 egységre jutó tárgyévi értékcsökkenés elszámolására alkalmazható-e az Szt.33. § (7) bekezdése, mivel a felmerült értékcsökkenés költségként jelentkezik, azaz az arra járó pályázati támogatás bevételkénti elhatárolása? (Minden feltétel adott.) Vagy a még el nem számolt eszközök értékcsökkenése egy valótlan veszteséget generál az Szt. 77. § (4)b bekezdése alapján? Ilyen ellentmondásos esetben mi a helyes eljárás? Az Szt. 77. § (4) bekezdése egy nem valós veszteséget generál, viszont álláspontom szerint a 33. § (7) bekezdés éppen ezt hivatott rendezni. Azaz a járó bevétel elhatárolható lenne. Várom megtisztelő válaszukat.

Támogatás számviteli elszámolása Kérdés

Tisztelt Adózóna Szerkesztőség! Társaságunk (Kft) a GINOP-6.1.6-17 program keretében támogatást nyert 2018-ban különböző képzésekre(konfliktuskezelő, kisáru-szállító, ügyviteli), melyeken a társaság munkavállalói vesznek részt. A támogatás elnyeréséről a támogatói okiratot megkaptuk és a 2019. év során az elnyert összeg 50%-a előleg formájában bankszámlánkra meg is érkezett. A képzések közül kettő (konfliktuskezelő és kisáru-szállító) 2019-ben be is fejeződött, az oktató cég a képzés számláját társaságunk részére meg is küldte. Kérdésünk: – elszámolható-e a teljes támogatási összeg egyéb bevételként és a kiszámlázott oktatási díj költségként, vagy a költséggel nem fedezett összeget passzív időbeli elhatárolásként kell elszámolni? - vagy: a támogatásról még nem készült el az elszámolás (az egyik képzési modul csak 2020-ban valósul meg) , ezért csak a támogatási előleg számolható el kötelezettségként és a felmerült oktatási költséget kell aktív időbeli elhatárolásként elszámolni az összemérés elve alapján? Köszönettel: Ecker Dániel

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cserepótló vétel, illeték

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

Szerződéskötés

dr. Buzády Csongor, LL.M. (Berlin)

ügyvéd, vállalatfinanszírozási szakjogász

Buzády és Udvari Ügyvédi Iroda, partner

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink