91 találat a(z) rokkant cimkére

Több pénz jut a megváltozott munkaképességűek támogatására Cikk

Nyolcmilliárdról 12 milliárd forintra emelkednek a megváltozott munkaképességű emberek támogatására fordítható források, 2018 végéig csaknem 12 ezer embert kívánnak bevonni a támogatottak körébe – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára sajtótájékoztatóján.

Egyre több az üres állás – esély a megváltozott munkaképességűeknek Cikk

Becslések szerint akár 30 százalék közelébe is emelkedhet idén a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási aránya az öt évvel ezelőtti 18 százalékról. Mindez az elmúlt évek foglalkoztatáspolitikai lépésein túl annak is köszönhető, hogy immár az egész országban, egyre több szakmában komoly munkaerőhiány tapasztalható.

Rehabilitációs hozzájárulás csökkentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági járadékban részesülő dolgozónk (munkaképesség-csökkenésének mértéke:100 %), jelenleg napi 3 órában dolgozik nálunk. Azt szeretném tudni, hogy rehabilitációs hozzájárulás csökkentő tételként számba lehet-e Őt venni az 5 %-os létszámnál, vagy csak akkor lehetne figyelembe venni, ha minimum 4 órában lenne foglalkoztatva? Válaszát előre is köszönöm!

Rehabilitációs hozzájárulásnál igénybe vehető kedvezmény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Milyen adatok alapján veheti igénybe a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató? Cégünk 3 fő megváltozott munkaképességű dolgozót kíván felvenni. Határozattal, szakvéleménnyel érkeznek a dolgozók, amelyekben többek között az szerepel, hogy a "részkárosodás mértéke EK:40 %, jelen állapota alapján felülvizsgálatot nem igényel" stb. Ha jól értelmezem, nála az egészségi állapot 60 %-os? "Komplex" minősítést nem látok a szakvéleményben.. Megváltozott munkaképességű személynek az minősül – akinek az egészségi állapota a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 60 százalékos vagy kisebb mértékű, – aki legalább 40 százalékos egészségkárosodással rendelkezik, az erről szóló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás időbeli hatálya alatt, – akinek a munkaképesség-csökkenése 50-100 százalékos mértékű, az erről szóló szakvélemény időbeli hatálya alatt, vagy – aki fogyatékossági támogatásban vagy vakok személyi járadékában részesül. Kérem, segítsen eligazodni, hogy a fentiek alapján milyen iratot kell kérnie a munkáltatónak, és abban minek kell szerepelnie, hogy a kedvezményt szabályosan igénybe tudja venni? Köszönöm előre is, tisztelettel: Reményi Gyné

Jár-e végkielégítés részleges leszázalékolás esetén? Kérdés

A munkavállaló 13 éve dolgozik gyártósori szalagmunkásként a munkaadónál. 2016-ban részlegesen leszázalékolták, azért nem tudja tovább végezni korábbi munkáját. A munkaadó nem tud a munkavállaló által végezhető munkát biztosítani, ezért megszüntetik a munkaviszonyt, de végkielégítést nem akarnak fizetni, mondván, hogy nem a munkavégzésből adódott az egészségkárosodás. Kérdésem: leszázalékolás esetén jár-e végkielégítés, illetve befolyásoló tényező-e az, hogy a munkavégzéssel kapcsolatosan alakult-e ki a betegség vagy sem?

Rokkant nyugdíjas táppénz-jogosultsága Kérdés

Tisztelt Széles Úr! Utalva a D kategóriás rokkant tagi jogviszonyos képviselő járulékfizetési kötelezettségére adott válaszára, ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy betegség esetén ezen személy jogosult-e táppénz ellátásra ? Köszönettel

D kategóriás rokkant tagi jogviszonyos képviselő járulékfizetési kötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Legyen szíves tájékoztatni, hogy egy társaság képviselője, aki tagi jogviszonyban van a kft.-ben D kategóriás rokkant nyugdíjas, milyen járulékfizetési kötelezettség terheli. Segítségét előre is nagyon köszönöm!

Költségvetési megszorítások: itt az ezermilliárdos lecsippentés Cikk

A Start munkaprogramra, az árva-, az özvegyi, a rokkantsági és korhatár alatti ellátásokra, valamint a családi pótlékra is kevesebb jut az ideinél a 2017-es büdzsében. A költségvetési vita nyitányára a Világgazdaság megnézte, hol spórol a kormány jövőre: itt az ezermilliárdos lefaragás.

Fogyatékossági támogatás Kérdés

Az szja-bevallásban érvényesíthető súlyos fogyatékosság miatt levonható összeg. E kategóriás rokkant érvényesítheti ezt? Elég hozzá az ezt megállapító határozat? Valamint más személy esetében a J8480 és a J4490-es BNO kód elég ehhez. Mindkettő súlyos tüdőbetegség kódja, amellyel az illetőt régebben rokkantosították? Köszönettel: R.

Megváltozott munkaképességű munkavállalók egészségi állapota Kérdés

Tisztelt Szakértők! Rehabilitációs hozzájárulás kapcsán szeretném kérdezni, hogy a megváltozott munkaképességű munkavállalók egészségi állapotáról milyen papírok, dokumentumok fogadhatók el igazolásként? Ugyanis mindenféle ezer évvel ezelőtti orvosi szakvéleményeket, rokkantnyugdíjas papírokat és minden egyebet behoznak a munkavállalók, ami alapján nehéz eldönteni, hogy ma megváltozott munkaképességű munkavállalóként a kötelező foglalkoztatási szintnél figyelembe lehet-e őket venni. Én pedig nem tudom elmondani nekik, hogy milyen elnevezésű nyomtatványt, igazolást vagy szakvéleményt kell bekérni, illetve egyáltalán mely szervtől kell kérni ezeket. Ezzel kapcsolatosan szeretnék iránymutatást kérni, hogy hol van ez esetleg leírva? Köszönöm szépen: Krcsik Eszter

Sok hiba van a rokkantellátási szabályokban Cikk

Az alapvető jogok biztosa szerint módosítani kell a megváltozott munkaképességűek ellátásairól szóló törvényt úgy, hogy lehetőség legyen az egyéni szempontok méltó figyelembevételére, és önhibáján kívül senki se kerülhessen ki a rendszerből. Székely László jogszabály-módosítás kezdeményezésére kérte fel az emberi erőforrások miniszterét – közölte az ombudsman hivatala kedden az MTI-vel.

67 százalékos rokkantság melletti munkavállalás Kérdés

Mozgássérült (születése óta) 1995. 06. 20-ai orvosi szakvélemény szerint II. (második) csoportú rokkant, 16 éves kora előtt is. Diagnózis3 3430. Állapota: végleges Árvaellátásban részesül. 4 órás foglalkoztatása esetén kiváltható-e a rehabilitációs hozzájárulás az 1995-ös I. fokú orvosi bizottság szakvéleménye alapján?

Kieső bér Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottját üzemi baleset érte, egyévi táppénz után rokkantnak nyilvánították. Majd maradhatott volna a kft.-nél más munkakörben, de ezt nem vállalta, ezért 2014 áprilisában leszámolt. Táppénze alatt már pert indított a cég ellen, kártérítéséért. Pert nyert, 2015. novemberig megítéltek neki 1,5 millió forint kieső bér kifizetését, amit a levont járulékok után ki kellett neki fizetni 2015. december 15-éig. Kérdésem, hogy ilyenkor a dolgozót vissza kell jelenteni alkalmazottnak, vagy más jogcímen kell neki bért fizetni, megbízási vagy egyéb? A járulékot a 2015. november vagy december hóra kell a járulékbevallásba beadni, gondolom nem a 2014. évre. A cég könyvelésébe bérköltségként a 2015. évibe kell elszámolnom? Válaszát előre is köszönöm.

Nyert, de veszített is a rokkantsági ellátott Cikk

A Kúria tett pontot annak rokkantsági ellátási pernek a végére, amely még 2009-ben kezdődött.

Kártérítést fizethetnek a hivatalok a lassú ügyintézés miatt Cikk

Jelentősen csökkennek az állampolgárok mindennapos ügyintézéshez kapcsolódó ügyintézési és költségterhei az ősz folyamán a parlament által elfogadott két törvényjavaslatban foglalt változások révén.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Cserepótló ingatlan, illeték

dr. Magyar Attila

ügyvéd

Magyar-Hajós-Dobos Ügyvédi Iroda

Szálláshely-szolgáltatás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink