91 találat a(z) rokkant cimkére

Rokkantsági ellátásból öregségi nyugdíjra átszámítás Kérdés

2018.05.17-én Winkler Róbert szakértő által jegyzett cikk jelent meg "Rokkantsági ellátásból öregségi nyugdíj: érdemes átszámítani" címmel. Kérem a tisztelt szakértő segítségét esetemre vonatkoztatva, az alábbi adatok megadása mellett: - 1955.01.19-én születtem, - 2011.12.31-ig rokkantsági nyugdíjas voltam, - 2012.01.01-től rehabilitációs ellátásra változott, - 2016.01.01-től ismét megváltozott, s jelenleg is rokkantsági ellátást kapok. Az ellátások mellett – az érvényes korlátozásokon belül – keresőtevékenységet folytatok, melyből nyugdíjjárulékot is fizetek. Kérdésem: esetemben kérhetem-e (kérnem kell-e) a 2019. január 19-én esedékes időpontra az öregségi nyugdíj megállapítását – a választási lehetőség mellett –, vagy, ha nem, az évek alatt befizetett nyugdíjjárulék "elveszett"? Válaszát megköszönve, üdvözlettel: Miklós

A munkabalesetekben elhunytakra és megrokkantakra emlékeznek Cikk

Szombaton van a Munkavédelem világnapja, amelyet a kormány 2012-ben a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) előterjesztése alapján a munkabalesetben elhunyt, valamint a megrokkant munkavállalók emléknapjává nyilvánított, olvasható a minisztérium honlapján közzétett tájékoztatásban.

Megváltozott munkaképességűek ellátásához szükséges biztosítás Cikk

A megváltozott munkaképességű személyek ellátására való jogosultságnak (legyen szó akár rokkantsági, akár rehabilitációs ellátásról) – a komplex felülvizsgálat által megállapított megváltozott munkaképességen túl – további feltétele, hogy az igénylő ne folytasson keresőtevékenységet, ne részesüljön rendszeres pénzellátásban, illetve rendelkezzék megfelelő biztosítási előzménnyel.

Egészségkárosodáson alapuló ellátások a tb-rendszerben Cikk

Már hetedik éve, hogy az egészségkárosodást szenvedett személyek részére rokkantsági nyugellátás megállapítására nincs lehetőség. A rokkantsági ellátórendszer 2012-ben történt módosítását követően viszont úgynevezett megváltozott munkaképesség alapján rehabilitációs ellátás, illetve rokkantsági ellátás állapítható meg, melyek ugyan nem minősülnek saját jogú nyugellátásnak, azonban sok esetben osztják annak sorsát, például évente a nyugdíjakkal hasonló mértékű emelésekkel növekednek.

Főállású kisadózónak számít-e az 53 százalékos egészségkárosodásra mínősített egyéni vállalkozó? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az egyéni vállalkozó 1954.11.16-án született és 2010.03.05-én kelt I. fokú határozat alapján az egészségkárosodása 53 százalékos, és a rehabilitáltsága szerint komplex minősítése alapján III.(harmadik) csoportú rokkant. 2014.02.01-jétől lett a vállalkozás megkezdve és abból kiindulva, hogy a komplex minősítés 50 százalék felett volt, és a határozatot a rokkantsági csoport besorolásáról a döntést 2011. december 31. előtt hozták, ezért a kisadózó vállalkozó, főállásúnak nem minősülő kisadózónak lett bejelentve (25 000 Ft/hó). Az lenne a kérdésem, hogy helyesen lett, így a fentiek alapján a vállalkozó besorolva és esetleg nem a főállású kisadózónak kellett volna bejelenteni? Előre is megköszönve segítségét: Erika

B2 rokkant ellátott Kérdés

T.Szakértő! Besorolásom B2, rokkant ellátott vagyok, 4,5 év van a nyugdíjig, kérdezném, a régihez képest mi változott 2018.02.16-án? Továbbá kérdezném kisadózóként, ha egyéni vállalkozást indítanék, mikor számítanék a kata esetében főállású munkavállalónak?

Családi kedvezmény – felnőtt hozzátartozó Kérdés

Visszaigényelhető-e a családi kedvezmény, ha a feleségem 90 százalékos járadékot kap, és semmilyen munkát nem tud vállalni? Az szja-tájékoztatóban olvastam, hogy ha a közvetlen hozzátartozó járadékban részesül, jár a családi kedvezmény. Köszönöm.

Rokkantsági nyugdíj után öregségi nyugdíj számítása Kérdés

1995-től 2012.01.01-éig rokkant nyugdíjas voltam. 2017. július 9-étől kérhettem az öregségi nyugdíjam megállapítását. A kieső időt hogyan kell figyelembe venni? Amikortól lehetett, fizettem a nyugdíjjárulékot és meg is kaptam utána a 0,5 százalékos emelést.

Közalkalmazotti jogviszonyban álló dolgozó, pedagógus Kérdés

Közalkalmazotti jogviszonyban álló dolgozó, pedagógus tartós betegsége miatt az illetékes szakértői bizottság 70 százalékos egészségkárosodást állapított meg, betegsége miatt az alkalmassági vizsgálatot végző orvos is alkalmatlannak nyilvánította a munkakör betöltésére. Rokkantsági ellátást – a hivataltól kapott tájékoztatás alapján – akkor igényelhet, ha megszűnik a munkaviszonya. Kérdésem: ha a munkáltató nem kíván felmondani a dolgozónak, illetve a közös megegyezéses munkaviszony-megszüntetésnél nem vállalja a szolgálati idő alapján járó végkielégítés kifizetését, mit tehet a dolgozó?

Rehabilitációs hozzájárulás II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban kérdeztem a rehabilitációs hozzájárulásnál beszámítható megváltozott munkaképességű munkavállalóval kapcsolatban. A munkavállaló öregségi nyugdíjban részesül, korábban rokkantsági ellátást kapott, napi 4 órában végez munkát. Munkaképesség-csökkenése orvosszakértői vélemény (1993-Igazságügyi orvosszakértő) alapján 67%, és az állapota végleges. Kérdésem, hogy ezek alapján beszámítható-e a rehabilitációs hozzájárulás megfizetésénél?

Bt rokkantnyugdíjas beltagja után milyen járulékot kell fizetni? Kérdés

Bt. rokkantnyugdíjas beltagja után milyen járulékot kell fizetni? A bt.-nek nincs árbevétele, a beltag nem végez munkát.

Megváltozott munkaképességűek jogosultsága öregségi nyugdíjra Cikk

Hogyan kaphat öregségi nyugdíjat a rokkant, illetve rehabilitációs ellátásban részesülő személy? Összefoglaltuk a tudnivalókat.

Megváltozott munkaképességű munkavállaló járuléklevonása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Arra kérném szépen válaszát, hogy az alábbi 5 fő munkavállalónál valóban nem kell-e vonni a 3 százalék pénzbeli egészségbiztosítási járulékot, és vonni kell a 4 százalék természetbeni egészségbiztosítási járulékot plusz a 1,5 százalék munkaerő-piaci járulékot, valamint a 10 százalék nyugdíjjárulékot 2015-2017.években? 1. munkavállaló: Komplex minősítés alapján rehabilitációs pénzbeli ellátást kap 36 hónapra, az egészségi állapot mértéke 50 százalék, állapota alapján C1 minősítési kategóriába tartozó. 2011.12.31-ig III. csoportos rokkantási nyugdíjban részesült. 2. munkavállaló: 1996-tól III. csoportos rokkant, a 2015. évi szakvélemény szerint össz. egészségkárosodása 50 százalékos, rehabilitációval foglalkoztatható, rokkantsági ellátást kap, rehabilitációs kártyája van. 3. munkavállaló: 2007. évi az utolsó határozata, véglegesítették, 1997. évtől III.csopostos rokkant, munkaképesség-csökkenésének mértéke 67 százalék. Rehabilitációs kártyája van 4. munkavállaló: Rokkansági ellátást kap 2014.01.01-től. 5. munkavállaló 2013.11.01-től nők 40 éves nyugdíját kapja. Köszönettel: Reményi Győzőné

Így adhat támogatást cég magánszemélynek Cikk

Egy kft. egy konkrét személynek szeretne támogatást nyújtani. A juttatást rokkant személy kapná. Hogyan oldható ez meg? Olvasói kérdésre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló válaszolt.

Kft. szeretne támogatni egy rokkant embert Kérdés

T. Szakértő! Hogyan oldható meg, hogy egy kft. egy konkrét rokkant embert tudjon támogatni? Konkrétan nem mondta az ügyvezető, hogy milyen módon támogatná, anyagilag, vagy venne neki esetleg rokkantkocsit stb. Ha ez lehetséges, mi szükséges hozzás és a társasági adórara ez milyen hatássa. lenne? Köszönöm a segítséget és a válaszát!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kft.-tulajdonos lehet-e katás egyéni vállalkozó?

Adózóna  szerkesztőség

kérdések és válaszok

Munkaügyi nyilvántartás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

EPR-díj számviteli elszámolása

Kneitner Lea Lea

okleveles nemzetközi és igazságügyi adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink