35 találat a(z) pénztárbizonylat cimkére

Bérkifizetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Abban a kérdésben szeretnék segítséget kapni, hogy ha egy cégnél külsős bérszámfejtő vagyok, és az adott hónap bérét számfejtem, például a következő hónap 3-án, a bérkifizetési jegyzéken is ez a dátum szerepel, illetve az egyéni elszámolólapon is 3-a a dátum, a cég csak 10-én fizet (a munkaszerződésben is a kifizetés napja 10-e), akkor könyvelésileg ír a cég egy kiadási pénztárbizonylatot, melyen kifizetésként a bért egy összegben kiadja? Ha igen, akkor nem probléma, hogy a bérlista dátuma nem egyezik a kifizetés napjával? Vagy hogyan kell lepapírozni, ha a bérlistán, illetve az egyéni elszámolólapon lévő dátumok nem egyeznek a kifizetésnapi dátummal? Remélem, érthető voltam, és elnézést, ha netalán ismételtem magamat. Köszönöm: Pánti Etelka

Pénztárbizonylatok kötelező adattartalma Kérdés

Tisztelt Szakértő! A bevételi és kiadási pénztárbizonylatok kötelező adattartalmával kapcsolatban szeretnék választ kapni a kérdésemre. Az egyik általam könyvelt szevezet pénztárellenőre helyteleníti, ha a kötelező adattartalmon (kiállító, ellenőr, utalványozó, pénztáros, könyvelő) túl nem szerepel minden esetben a bizonylatokon a befizető vagy a pénzt felvevő neve mellett a személyi igazolványának száma, holott a pénztárbizonylat-nyomtatvány tartalmazza azt is. Nekem van a kettős könyvvitelben olyan mód is, amikor a program által előállított pénztárbizonylatokat ki tudom nyomtatni. Ezeken viszont nincs személyiigazolvány-szám, csak a befizető vagy a pénzt felvevő neve. Kérdésem: mikor kötelező feltüntetni a név mellett a személyi igazolvány számát is? Minden esetben? A NAV büntet érte, ha nincs rajta a bizonylaton?

Kereskedés, számlázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kereskedő kft., amelynek boltja is van, pénztárgéphasználatra kötelezett, de állít ki átutalásos számlát is. A vevő közben mégsem utalja át a pénzt, hanem készpénzben fizeti ki. Ekkor a kft. a pénz átvételekor bevételi pénztárbizonylatot állít ki és a készpénzt nem üti be a pénztárgépbe. Kérdezem: helyes-e ez az eljárás, ha nem, mi a teendő? Válaszukat köszönöm.

Egyesület könyvelése Kérdés

Tisztelt Cím! Azt szeretném kérdezni, hogy milyen bevallásokat és beszámolót kell benyújtani egyesületünknek, ha 2017. november 11-én alakult meg, viszont jogerőre 2018. február 21-én emelkedett a bejegyző végzés? További kérdése az lenne az egyesületnek, hogy milyen bizonylatokkal kell dokumentálni egy olyan eseményt, hogy az egyesület egy iskola gyerekeiért jött létre, és ehhez úgy gyűjtenénk pénzt, hogy az iskolában egy bulit szerveznek a gyerekeknek, és a bulin egy vásár van, ahol a gyerekek üdítőt és süteményt tudnak vásárolni, amit a szülők ajánlanak fel. Tehát kiadása nincs ezzel az egyesületnek, minden felajánlás, és az így befolyt pénzt az "eladás" során hogyan kell bizonylatolni. Kell-e a vásáron a gyerekeknek nyugtát adni, vagy a befolyt összegről egy bevételi pénztárbizonylattal be lehet vételezni ezen összeget? Illetve év végén szokott lenni az iskolában gála műsor, és ott pedig szeretnénk kitenni egy adománygyűjtő dobozt, és az abban összegyűlt pénzt szintén elég egy bevételi pénztárbizonylattal bevételezni? Ha viszont belépődíjas lenne a rendezvény, akkor nyugtát állítsunk ki? Köszönöm szépen válaszukat előre is!

Kiadási pénztárbizonylat kiállítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik üzleti partnerünktől vásároltunk árut. Átutalásos számla került kiadásra részükről. A számlát készpénzben fizettük ki. Az partnerünk szerint nekünk kellene kiadási bizonylatot kiállítani, hogy átadtuk a számla összegét készpénzben. Szerintünk nekik kellene bevételi bizonylatot kiállítani, hogy átvették a pénzt. A két lehetőség közül melyik megoldás a szabályos és alkalmazandó jelen esetben? Kérem mielőbbi válaszát a vita rendezéséhez. Tisztelettel.

Aláírásbélyegző használata Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyházi fenntartású köznevelési intézményben a házipénztári ki- és befizetésekhez pénztárbizonylat készül. Belső egyházi szabályozás alapján utalványozás és pénzügyi ellenjegyzés nélkül kifizetést nem lehet teljesíteni. A kifizetést megelőzően az alapbizonylatot (például számlát) az arra jogosultak saját kezű aláírásukkal utalványozzák és ellenjegyzik. Az alapbizonylat alapján kiállított pénztárbizonylaton az utalványozás, ellenjegyzés, pénztárellenőrzés igazolása nem saját kezű aláírással, hanem aláírásbélyegzővel történik. A pénztárellenőr saját kezűleg csak az időszaki pénztárjelentést (havonta kétszer van pénztárzárás) írja alá. Az utalványozó és a pénztárellenőr esetében az intézmény pénzkezelési szabályzatában a pénztári bizonylatokon az aláírásbélyegzővel történő aláírást megengedi. Arra, hogy ezeket a bélyegzőket ki használhatja, a szabályzat konkrétan nem tér ki. A gyakorlatban a pénztárbizonylatokra az aláírás-bélyegzőket a pénztáros nyomja rá. A fenntartó belső ellenőre az aláírásbélyegzők használatát kifogásolja, szerinte ezeknek az aláírásoknak a pénztárbizonylatokon is eredetinek kellene lenni. Ebben az esetben mi lehet a szabályos eljárás, és az milyen jogszabályokra vezethető vissza? Válaszát előre is köszönöm.

Gépi pénztárbizonylat sztornózása II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Előző, azonos című kérdésem: Van-e bármilyen törvényi előírása annak, hogy a gépi úton előállított pénztárbizonylatot hogyan kell sztornózni? Kérdésem a számítógépen, pénztárprogramból kiállított kiadási vagy bevételi pénztárbizonylatra vonatkozott. Köszönettel várom válaszát!

Gépi pénztárbizonylat sztornózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van-e bármilyen törvényi előírása annak, hogy a gépi úton előállított pénztárbizonylatot hogyan kell sztornózni? Köszönettel

Pénztárbizonylat aláírása Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünknél a készpénzes bevételekhez és kiadásokhoz minden esetben készül pénztárbizonylat. A befizető és az összeg átvevője részéről eddig nem történt aláírás a bizonylatokon. Ez szükséges? Egy bizonylaton csak egy tétel szerepelhet, egy számla kiegyenlítése történhet? Várom válaszukat! Üdvözlettel: Kósáné

Pénztárbizonylatok használata Kérdés

Kötelező-e a kettős könyvvitelt vezető társaságoknak a készpénzben bekövetkezett változásokról bevételi, illetve kiadási pénztár bizonylatot vezetni?

Pénztárbizonylat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyesület tagjai szeptemberben tagdíjat fizettek be a házipénztárba. A házipénztárhoz szükséges bizonylatokat viszont novemberben szerezték be. Érdeklődnék, hogy a szeptemberi befizetés rögzíthető-e a novemberben beszerzett bevételi pénztárbizonylatra, vagy kell írni egy feljegyzést? Korábban nem rendelkezett pénztárbizonylattal az egyesület, mivel augusztusban alakult. Válaszát előre is köszönöm.

Utalványozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! A kiadási pénztárbizonylatot az utalványozónak alá kell írnia, vagy elegendő, ha a kifizetés előtt a számlára ráírja, hogy kifizethető? Válaszát köszönöm!

Pénztárbzonylat Kérdés

Kérdésem, hogy kötelező-e pénztárbizonylat kiállitása a készpénzforgalomról, vagy elegendő könyvelési bizonylatként az alapokmány számla, elismervény stb.

Jegyzett tőke könyvelésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amelynek az ügyvezetője 2011.december 29-én, az alapításkor nyilatkozatot tett az ügyvédnek a törzstőke pénztárba történő befizetéséről. A kft. könyvelésébe a jegyzett tőke befizetése csak 2012. január 2-án került be, mert a cégbíróság ekkor jegyezte be a céget. A kérdésem az volna, hogy a pénztárbizonylat dátuma a jegyzett tőke befizetéséről lehet-e 2012. január 2-ai, a nyilatkozattal ellentétben? Ha nem, akkor a 2011. évről kellett volna-e beszámolót készíteni? Válaszát köszönöm!

Pénztárbizonylat készítése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék, hogy ha a vállalkozó a cég saját bankjából készpénzt vesz fel, akkor kell-e a vállalkozásnak még ezen felül külön bevételi és kiadási pénztárbizonylatot készítenie erről a tranzakcióról? Felvételnél csupán a bankautomatából kap egy cédulát, viszont befizetésnél egy befizetést igazoló bizonylatot. Előre is köszönöm a válaszát. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EPR

Tüske Zsuzsanna

vámszakértő

Közhatalmi tevékenység díjának továbbhárítása – Áfa 2

dr. Juhász Péter

jogász-adószakértő

HÍD Adószakértő és Pénzügyi Tanácsadó Zrt.

Fővárosi ipa-mentesség

Antretter Erzsébet

adószakértő, igazgató

Niveus Consulting Group Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink