8 találat a(z) lombikbébi program cimkére

Kétmilliárddal több jut meddőségi kezelésekre Cikk

Idén és jövőre összesen 4,5 milliárd forint közpénz fordítható meddőségi kezelésekre – közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).

Nemzetközi környezetből lombik kezelés vagy közös megegyezés? Kérdés

Német cég leányvállalataként magyar szerződéssel dolgoztam a német anyavállalatnak. Maga a munkaszerződésben a munkáltatói jogkört a magyar cég, a szakmai felügyeletet a német anyavállalat látta el. 2018. július 1-jével a szakmai felügyeletet ellátó nemzetközi menedzser jelezte szóban, hogy nem tart igényt továbbra a munkámra, de mivel határozatlan idejű szerződéssel rendelkezem, biztosan jó magyar helyi munkát fog biztosítani a munkáltató. A helyi munkáltatói jogkört gyakorló vezetőt is felhívta telefonon a nemzetközi menedzser, hogy augusztus 1-jével nem tart igényt a munkámra. A magyar menedzser felajánlotta a közös megegyezést augusztus 1-jétől, mert nincsen létszámhelye, ahova vissza tudna venni lokálisan.Tudni szükséges, hogy a nemzetközi feladataimat 2017. 01. 01-jétől láttam el, amikor munkaszerződés-módosítás történt a nemzetközi tevékenységre, de továbbra is határozatlan idejű a szerződés. 2017 előtt a lokális csapatban tevékenykedtem, ahova szándék alapján simán visszavehetett volna. Jeleztem, hogy sajnos nem áll módomban aláírni a közös megegyezést, hacsak nem előre dátumozzák 2019. 04. 01-re, amikor is 20 éves lesz a munkaviszonyom és akkor annak megfelelően búcsúzunk el egymástól (Mt. + ksz. szerinti feltételekkel). Ezt a menedzser úgy értette, hogy a 20 év után akarom megkapni a végkielégítésemet, de én nem ezt mondtam. Pár napra rá hívott, hogy kifizeti a 20 év után az Mt. és a kollektív szerződés utáni végkielégítést. Erre mondtam, hogy nem áll módomban aláírni, mert én nem ezt mondtam és kértem. Erre a válasz: arról nem lehet szó, mert az még legalább 8 hónap. Erre mondtam, hogy egyébként lombik kezelés alatt állok, így nincsen miről beszélnünk és hozom a táppénzes papíromat. Két hétre rá hívtam, hogy úgy néz ki, sikerült a lombik, én nem fogok már neki problémát okozni, végig veszélyeztetett terhesként táppénzen leszek. Erre ő azt mondta, hogy oké, ez van. Igen ám, de rá 6 hétre sajnos elment a baba és a táppénz tovább nem működtethető. Az újabb lombik program próbálkozás pedig +3 hónap múlva történhet. A kérdésem a következő: milyen lehetőségem van a munkáltatómmal szemben? Merre tudok elindulni, hogy korrekt eljárással a valódi szándékom teljesüljön? A valódi szándékom, hogy közel 20 év munkaviszony után ne az utcáról keljen elmennem szülni, ha sikerül a lombik program, ami lehet még akár 6-9 hónap is.

Emberi reprodukciós eljárások – a munkajogi háttér Cikk

Inszemináció, lombikprogram – az eljárásokat igénybe vevő párok száma rohamosan nő. Bár a munkajogi szabályok védik az emberi reprodukciós eljárásban részt vevő női munkavállalót, a helyzet így sem egyszerű. Beavassuk-e a munkáltatót vagy sem? Mettől meddig tart egy eljárás? Mikor mondhatjuk, hogy befejeződött? Meddig nem szüntetheti meg a munkáltató felmondással a munkaviszonyt? Az újabb kezelés tartamára is jár védelem? Tudja meg cikkünkből!

Több lombikkezelést támogatna az állam Cikk

Kétszeresére emelkedik a meddőségi kezelések támogatására fordítható, nagyjából évi két és fél milliárd forintos keret, nő a kezeléseknél alkalmazott gyógyszerek támogatása, illetve annyi gyermeket lehet támogatott meddőségi beavatkozással vállalni, amennyit egy házaspár csak szeretne, megszűnik a felső limit – írja a Magyar Hírlap.

Lombikprogram: a munkajogi védelem keretei Cikk

Az emberi reprodukciós eljárásban, vagy ahogyan a köznyelvben összefoglalóan hívjuk, a lombikprogramban résztvevő párok száma sajnos napról-napra nő. Bár a munkajogi szabályok biztosítják a védelmet, mégsem annyira egyértelműek, mint várandósság esetén. Meddig tart egy eljárás? Az mikor minősül befejezettnek? Két kezelés között, illetve minden egyes megkezdett eljárás esetén jár védelem?

Felmondás: új szabályokra kell figyelniük a munkáltatóknak Cikk

Vissza lehet vonni a felmondást, ha az olyan körülmény miatt vált jogellenessé – például várandósság –, amelyről nem volt tudomása a munkaadónak, s bizonyos körben az apákra is kiterjed a felmondási védelem a munka törvénykönyve idén június közepén hatályba lépett módosításai révén. A Kúria további törvényváltozásokat sürget.

Lombik programban való részvétel közlése a munkáltatóval Kérdés

Tisztelt Szakértő! Úgy tudom, hogy korábban a lombik programban való részvételt a munkavállalónak nem kellett előre jeleznie a munkáltató felé, de az Mt. 2012-es változásánál az lett az új szabály, hogy maximum fél éves védelem van már csak, és az akkor él, ha a védettségre adó okot a munkavállaló írásban jelzi előre a munkáltató felé. Az interneten viszont olvastam olyat, hogy ezt az intézkedést visszaállították (vagy vissza fogják), mert, hogy személyiségi jogokat sért, tehát újra visszaáll az a rendszer, hogy nem kell jelezni előre a humán reprodukciós eljárásban való részvételt. Jelenleg nálam eléggé kardinális kérdés, hogy közölnöm kell-e, mivel új menedzsment került a cég élére, és megkezdődnek az elbocsátások. Az még nem körvonalazódott, hogy ebbe ki kerül bele, de mivel én valóban lombikozom, nem mindegy, hogy mikor közlöm. Az első nem sikerült, és a következő beavatkozás decemberben indul nálam, és ha az összejön, és baba lesz belőle, akkor békével elmehetek passzív állományba, míg így bármelyik percben kitehetik a szűrömet. Attól félek, hogy ha nem közöltem előre, akkor ebből nem is lesz visszaút. Viszont nem szívesen közölném előre, mivel, ha ez a beavatkozás nem sikerül, akkor már nem lesz esélyem egy következő beavatkozásra, mert ellőttem a fél éves védettség lehetőségét a korábbi, sikertelen próbálkozásra. Szeretném megtudni, hogy jelenleg mi az aktuális szabály ezzel kapcsolatban, előre kell írásban jelezni, vagy elég csak akkor, amikor közlik a felmondást? Köszönöm válaszát.

Intim szféra a munkajogban – várandós nő felmondási védelme Cikk

Május 30-án megjelent Magyar Közlönyben az Alkotmánybíróság május 27-ei döntése arról, hogy alaptörvény-ellenes az Mt. azon rendelkezése, miszerint a kismamát csak akkor illeti meg felmondási védelem, ha állapotáról még a felmondás közlését megelőzően tájékoztatta a munkáltatót. Ezt az előírást az Ab megsemmisítette.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink