13 találat a(z) előre fizetés cimkére

Webshop – előleg vagy előre fizetés Kérdés

MVM Next: egyes feltöltőkártyás fogyasztók külön igénylés nélkül kapnak jóváírást Cikk

Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. automatikusan jóváírja a különbözetet minden olyan felhasználónak, aki augusztusban nem csak rezsicsökkentett áron tudta feltölteni előre fizetős árammérőjét, továbbá péntektől minden előre fizetős mérőt használó ügyfelének egységes elszámolási módot biztosít – tájékoztatta a társaság pénteken az MTI-t.

Előre fizetés – kata Kérdés

Előleg, előre fizetés, proforma számla: nem azonos fogalmak! Ezek a legfontosabb tudnivalók Cikk

Mi az előleg, mikor kell előlegszámlát kiállítani? Miben különbözik az előleg az előre fizetéstől, az előlegszámla a díjbekérőtől? Mire használható a proforma számla? Cikkünkben ezekkel a kérdésekkel kapcsolatosan összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.

Bérleti díj előre fizetés Kérdés

Előre megfizetett unit-linked biztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy bt. évekkel ezelőtt kötött unit-linked vegyes biztosítást a CIG-Pannóniával a dolgozóira és a beltagra, szerződőként fizeti a díjakat évenkénti gyakorisággal. A 2018. decemberben 2 évre előre befizetett biztosítási díj hogyan adózik 2019-ben, 2020-ban? A dolgozók bérszámfejtésében havi bontásban kell-e szerepelni az egész évre fizetett díjnak 2019-ben, 2020-ban? (Az évforduló február hónap.) Köszönöm szépen .

Egyenlegfeltöltés bizonylatolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áfaalany társaságunk domain + tárhelyszolgáltatást nyújt magánszemély és jogi személy ügyfeleinek. Ügyfeleinknek lehetőséget szeretnénk biztosítani arra, hogy egyenleget töltsenek fel nálunk, aminek a terhére a későbbiekben szabadon tudnak a szolgáltatásainkból megrendelni. Ügyfeleinknek nyújtott szolgáltatásaink 1 vagy 2 évre szólnak, előre számlázva időszakos elszámolású ügyletként. Kérdésünk: – az egyenlegfeltöltésről milyen számviteli bizonylatot kell kiállítanunk? Helyesen gondoljuk-e, hogy az egyenlegfeltöltés még nem minősül szolgáltatásnyújtásnak, így erről nem kell számlát kiállítani, s nem keletkezik még áfafizetési kötelezettség? – az egyenlegfeltöltés előre fizetésnek (nem pedig előlegnek) minősül? – amikor az egyenleg terhére ügyfelünk megrendeli a szolgáltatásunkat, akkor kell a felhasznált összegről számlát kiállítani? Ez esetben a számla kelte lesz az áfafizetési kötelezettség időszakos elszámolású ügyletként? Köszönjük, üdvözlettel: Alexandra

Képzési díj, előre fizetés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk speciális pedagógiai képzéseket tart magánszemély résztvevőknek. A résztvevők a díjat általában 1-2 hónappal a képzés tényleges időpontját megelőzően fizetik ki átutalással. De van olyan résztvevő is, aki a helyszínen fizet. Az előre fizetők csupán azért utalják át az összeget a képzés előtt, hogy biztosan legyen helyük. Kérdés, hogy ez előlegnek minősül-e, s szükséges-e számlát kiállítani a fizetés időpontjában? Ha nem minősül előlegnek az előre utalás, akkor mikor és milyen teljesítési időponttal kell a számlát kiállítani? Akkor, amikor a képzés lezajlik, vagy amikor az átutalás beérkezik?

Előre fizetett tiszteletdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Lakásszövetkezet választott tisztségviselője tárgyhavi tiszteletdíját tárgyhó 2-án fizetik (például a júliusi tiszteletdíjat 07.02-án utalják). Van-e olyan jogszabályi előírás, amely szerint ez a módszer nem megfelelő, tiltja a tiszteletdíj előre történő kifizetését? Válaszát előre is köszönöm!

Előre fizetés, esedékesség, előleg az áfa rendszerében Cikk

Az áfatörvény eltérő jogszabályhelyeken eltérő, a fizetéshez kapcsolódó fogalmakat használ, így pénzforgalmi elszámolás esetében az ellenérték jóváírása, kézhezvétele bír jelentőséggel, az időszaki elszámolásnál a fizetési esedékesség meghatározása szükséges a teljesítési időpont meghatározásához, előleg esetében pedig az előleg megfizetése, jóváírása az irányadó. Cikkünkben ezen fogalmakat tekintjük át.

Előre fizetés előlegnek minősül-e Kérdés

Tisztelt Szakértő! Folyamatos teljesítésű ügyleteink során (havonta számlázunk partnereinknek egy fix összeget áfásan) egyre gyakrabban előfordul, hogy partnereink nem a számlán szereplő összeget utalják át, hanem valamilyen okból többet (ez lehet pár száz forint is, vagy több tíz ezer forint), mint a számlán szereplő összeg, vagy épp adott hónapban tévesen kétszer utalja át a díját. Ezekben az esetekben partnereink általában kérik, ne utaljuk vissza a különbözetet, hanem majd tudjuk be a következő havi díjba. Ön szerint ez minősíthető előlegnek (áfás számla kiállítási kötelezettséggel)? Vagy kezelhető előre utalásnak (számla kiállítási kötelezettség nélkül)? Köszönettel: Mónika

Előre fizetés Kérdés

Kérdésem 1. Rendelés weben – előre utalja a pénzt a vevő, a számlán szerepelhet-e "előre utalás" fizetési mód. Helyesen kezeljük-e, ha nem vesszük ezt előlegnek. 1. Vevő árut rendel (nagykereskedelmi értékesítés), az árut összekészítjük, csomagoljuk, számlázzuk, de a futárnak az ellenérték beérkezése után adjuk át. A számlán "előre utalás" fizetési módot tüntetnek fel. Ez ilyenkor előleg vagy sem, kell-e másként bizonylatolni? Hiszen a számla teljesítése azonos vagy megelőzi akár a pénz beérkezését? Egyáltalán "az előre utalás" fizetési mód helyénvaló-e, vagy utalást kellene feltüntetni? Köszönettel.

Előre fizetett "kredit" bizonylatolás Kérdés

Tisztelt Hölgyem/Uram! Adott egy nagykereskedelmi vállalkozás, ahol arra próbálunk megoldást találni, hogy a napi készpénzes értékesítést átalakítsuk. Egy jövőbeni jogszabályváltozás következtében csak banki átutalással lehetne majd a termékeket értékesíteni, de partnereinknek javarészt készpénzes bevételei vannak, illetve egyéb okokból nem mindenki szeretné minden vásárlását banki átutalással rendezni. Arra gondoltunk, hogy egy lehetséges megoldás lenne az is, ha előre egy bizonyos összeget befizetnének a bankszámlánkra és ez, mint egy "kredit" funkcionálna. A később leadott megrendelések kiszámlázásra kerülnének és a kiegyenlítés ebből az előre feltöltött összegből történne. Lehetőség szerint nem szeretnénk előlegként kezelni és bizonylatolni az összeget, mert aránytalanul nagy terhet jelentene a dupla bizonylatolás. Kérdésem az lenne, hogy milyen számviteli és adózási megoldás létezhet erre, illetve hogyan kezelhető az előre feltöltött összeg? Valami hasonló megoldást szeretnénk találni, mint például az előre fizetett útdíj. Itt is befizetünk egy bizonyos összeget előre, majd megkapjuk a számlát és a tehergépjármű fizetős útszakaszon való közlekedéssel csökken a befizetett összeg, de utólag már nem kapunk "végszámlát" Köszönettel

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Műtéti költség adózása munkaviszonyban

Nagy Norbert

adószakértő

Részmunkaidőre váltás

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Cégautóval kapcsolatos áfalevonás.

Nagy Norbert

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink