139 találat a(z) cafetéria cimkére

Béren kívüli juttatás Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Hivatkozással a "Kaphat-e cafetéria juttatást az ügyvezető?" 2015. 04. 11-én megjelent cikkére a kérdésem a következő: A cikkben felsorolt béren kívüli juttatásokon kívül adható-e a társaság személyesen közreműködő tagja részére kedvezményes béren kívüli juttatásként az szja tv. 71. § (3) bekezdése alapján önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári és önkéntes kölcsönös egészségpénztári munkáltatói hozzájárulás is? (Természetesen havi szinten a minimálbér 50, illetve 30 százalékáig.) Válaszát köszönöm!

Kaphat-e cafetéria-juttatást az ügyvezető? Itt a válasz Cikk

Az ügyvezetést megbízási szerződéssel ellátó személy, illetve társaság személyesen közreműködő tagja részére adható-e cafetéria juttatás, például étkezési jegy, ha igen, mik ennek a szabályai? Olvasói kérdésre Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt.

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az ügyvezetést megbízási szerződéssel ellátó személy, illetve társaság személyesen közreműködő tagja részére adható-e cafetéria juttatás, például étkezési jegy, ha igen, mik ennek a szabályai? Válaszát előre is köszönöm.

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy nyugdíjas ügyvezető, illetve heti 36 órát meghaladó munkaviszonyban is álló ügyvezető részére adható-e cafetéria, ha igen, mik ennek a szabályai? Válaszát előre is köszönöm.

Minimálbér: nagyon fontos döntés az Európai Bíróságtól Cikk

A magyar jogalkalmazás szempontjából is fontos döntést hozott az Európai Bíróság 2015. február 12-én a C/396-13 sz. ügyben minimálbér témakörben. E döntés ugyan nem a „német minimálbér” néven elhíresült szabállyal összefüggésben, hanem egy korábbi ügyben született, ám lényeges a tekintetben, hogy a minimálbér-szabályozások szempontjából hogyan kell eljárni az egyes bérelemeket illetően.

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha valaki kft.-ben tulajdonos, és megbízásos jogviszonyban ügyvezető, kaphat-e lakáshitel-támogatást? Ha ez nem működik, és átjelentjük társas vállakozónak, akkor kaphat-e lakáshitel-támogatást? Befolyásolja-e ezt az, hogy más cégnél egyébként van 8 órás bejelentett állása?

Munkaerő-kölcsönzés és fordított áfa Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2015. évtől fordított adózás alá esik a munkaerő-kölcsönzés. A kérdésem az lenne, hogy a munkaerő-kölcsönzés mellett a kölcsönbe vevő cafetéria-térítés jogcímen is fizet a kölcsönbe adónak, és ez a mellékszolgáltatás osztja a főtevékenység áfa "sorsát" és fordítottan adózik, vagy pedig rendes 27 százalékos áfás tétel? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel.

Lakáscélú hiteltörlesztés cafetéria keretében Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk munkaviszonya megszűnik (közös megegyezéssel) és megállapodás szerint jár neki hat havi végkielégítés és cafetéria. Kérdésem, hogy lehet-e szabályosan, illetve adómentesen ezt a hat havi cafetériát egy összegben lakáscélú-hiteltörlesztéshez utalnunk? Jelenleg is cafetéria keretében lakáscélú-hiteltörlesztéshez havi támogatást utalunk tavaly óta részére, illetve a hitelt nyújtó bankja felé. (Adómentességnek megfelelt.) Másik kérdésem is erre vonatkozik, hogy 2015-ben kell-e vizsgálni az ingatlan értékét (ház és telek)az adómentességhez, és a lakás értékének, vagy a fennálló hitel értékének a 30 százaléka adható adómentesen? Előre is köszönöm szíves válaszát! Szeremleiné

Egészségbiztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egy kft. biztosítási szerződést kötött egészségbiztosítás címén, melyben a szerződő a kft., a biztosított és kedvezményezett a dolgozó (k). Az egészségbiztosítás a kötvényben felsorolt betegségek bekövetkeztekor a megjelölt biztosítási díj kifizetését teszi lehetővé. A biztosítás hosszú távú, havi díja nem éri el személyenként a minimálbér 30 százalékát. Ezekkel a feltételekkel van-e befizetési kötelezettsége a munkáltatónak, ha van, mennyi, és ez a biztosítás beleszámít-e a cafetéria keretbe ? Válaszát előre köszönöm.

Cafeteria keretösszeg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi két témában szeretnék választ kapni: 1./ Cafetéria keretösszeg: Társaságunknak cafetéria rendszert működtet, ami alapján a dolgozóknak éves keretösszegük van. Egyik munkavállalónknak az éves keretösszege 96 ezer forint (nettó összeg, minden utána fizetendő adót és járulékot a munkáltató fizet meg), melyet a munkavállaló havi 8000 forint Erzsébet utalványban rendel. Az lenne a kérdésem, ha a munkavállaló 2015.02.15-én kilép, akkor szerintem a következő képpen alakul a cafeteria juttatása: Január hónap 8000 forint, a rá jutó járulékot (35,7%) munkáltató megfizeti. Február hónapra 4000 forint juttatás járna. Ez után járó járulékot (35,7 ) munkáltató megfizeti. Az lenne a kérdésem, ha a munkáltató a dolgozónak az egész hónapra járó 8000 forint Erzsébet utalványt (juttatást) megadja, akkor hogyan alakul az utána fizetendő járulék? A 4000 forint után 35,7%, és a másik 4000 forint után 51,17% adó, vagy mivel nem érjük el a 200 ezer forint éves keretösszeg arányos részét, így a fennmaradó 4000 forint után is elég megfizetni a 35,7% adót? 2./ Januárban belépő munkavállaló: 2015.01.07-én új munkavállaló lépett be társaságunkhoz. Az lenne a kérdésem, hogy mivel a 01.02. nap munkaszüneti nap ami át lett helyezve 01.10-ére, az új belépő dolgozónak a 01.10. nap az munkanap vagy szabadnapnak minősül? Szíves válaszukat várom mindkét témában. Köszönettel.

Így használhatja ki az adóelőnyöket! Cikk

Több jelentős, a vállalkozások adózási kötelezettségeit érintő törvényi változás lép életbe 2015. január 1-jén. Az aktuális adóév végéhez közeledve a cégeknek ezért is érdemes átgondolniuk a legfontosabb adózási teendőket, illetve feltérképezniük és végrehajtaniuk a főbb adónemekben még elvégezhető ésszerűsítési lépéseket.

Korkedvezmény, bérek, cafetéria: a szakszervezetek még reménykednek Cikk

A korkedvezményes nyugdíj megszüntetése a legkritikusabb pontja a kormány és a munkáltatók közötti bértárgyalások során - mondta Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) elnöke az MTI érdeklődésére, miután a keddi tárgyalási napon sem született megállapodás a vitás kérdésekről.

Munkáltatói adomány II. Kérdés

Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm korábbi válaszát, de egy kérdésre nem kaptam még választ, mégpedig arra, hogy "minden munkavállalóra kell-e érvényesíteni az önkéntes nyugdíjpénztári támogatást, vagy lehet csak a 2 főre?" Nincsen cafetéria-szabályzatunk, és nincs egyetlen munkavállaló számára sem cafetéria-kifizetés. 2014-ben a önkéntes pénztári adománya része-e a cafetériának, vagy csak egyéb béren kívüli jövedelem, mert ez adózás szempontjából mást eredményezhet? Tisztelettel: Géczi Sándorné

Csapás az öngondoskodásra: vége az önkéntes pénztári hozzájárulásnak? Cikk

A béren kívüli juttatásokra vonatkozó 2015-ben hatályba lépő adószabályok alaposan megkurtítják a munkáltatók mozgásterét, emellett hátrányosan érintik a szolgáltató szféra egyes szereplőit is. A már eddig is csak matematikai képletekkel leírható feltételrendszerbe illesztett új korlátozások csaknem minden juttatási formát érintő megszorítással fenyegetnek. A legnagyobb érvágás várhatóan az önkéntes kölcsönös pénztárba történő munkáltatói hozzájárulásokat sújtja. Még van néhány hét az idei évből, érdemes kihasználni a jelenlegi szabályokat.

Cafetéria részmunkaidőre Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy a nem 8 órában foglalkoztatott munkavállalóknak arányosítani kell-e a juttatásokat például Erzsébet-utalvány és Szép-kártya esetében? Előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink