13 találat a(z) Vámosi-Nagy cimkére

Már az ellenőrzések során eldőlhetnek a későbbi adóperek Cikk

Jelentős változásokra kell felkészülniük a hazai vállalkozásoknak: 2018. január 1-jén lépnek életbe az új közigazgatási perrendtartási szabályok, amelyek a vállalatok adópereinek kimenetelét is befolyásolhatják. Az új rendszerben az érintetteknek már az adóellenőrzés első pillanatától kezdve szem előtt kell tartaniuk az esetleges peres eljárás szempontjait – hívják fel a figyelmet az EY Magyarország szakértői.

Vámosi-Nagy: a vagyonadó kálváriája, avagy mire számíthatnak a vagyonosok? Cikk

Az adótörténelem gyakran ismétli önmagát. Nem ritka, hogy a múltban alkalmazott megoldások elavulnak, elfelejtődnek, az élet változása miatt okafogyottá válnak. Ennek ellenére előfordulhat, hogy már megszűntnek gondolt variációk újból előkerülnek. A vízi járműadó jó példa minderre.

Készpénzfizetés 250 ezer felett: 180 fokos fordulat Cikk

„Válság idején a gazdaság kifehérítése másodlagos!" Félreértés ne essék, ezt egy országgyűlési képviselő nyilatkozta azt követően, hogy az Országgyűlés által a múlt év végén elfogadott, a vállalkozások egymás közötti nagyobb pénzforgalmát bankszámlára terelő rendelkezést ugyanaz a testület, teljesen egyhangúlag (mind a 362 jelen lévő), törölte. A rendelkezés február 1-jén lépett életbe, a visszavonás három hét után megtörtént - írja Vámosi-Nagy Szabolcs az Élet és Irodalom legutóbbi számában.

Mit léphet az APEH az uzsorások ellen? Cikk

Az uzsorakölcsön önmagában nem büntethető, a kamat mértéke szabad megállapodás tárgya. A közelmúltban mégis az adóhatóság közreműködését kérték e jelenség felszámolására törekvő polgármesterek. A nyilvánosságra hozott esetek ugyanis nem egyszerűen magas kamatú kölcsönökről szóltak, hanem olyan ügyek voltak, ahol már az önbíráskodás, a zsarolás, netán a személyi szabadság korlátozása is felmerült. Vámosi-Nagy Szabolcs kommentál.

Vámosi-Nagy: a bérterhek csökkentése nem fehéríti a gazdaságot Cikk

A magyar adórendszer egyik fő problémája a munkát terhelő adók (járulékok) magas szintje. Sokan ennek tudják be a bejelentés nélkül történő foglalkoztatást, amely sajnos valóban jellemző a magyar gazdaságban, elsősorban – de nem kizárólag – a mikrovállalkozásoknál. Nem kevesen a külföldi működő tőke oly kívánatos beáramlása egyik fő gátjaként is a munkaerő magas közterhét jelölik meg. A gazdaságot nem fehérítené, de mégis mivel járhat a közterhek csökkentése?

Adócsomag 2009-re: lehetne nagyobb a mozgástér Cikk

A miniszterelnök hétfői beszédében a 2009-re várható adócsomagra vonatkozóan ismételten csak annyit említett, hogy a költségvetésnek 200 milliárd forintos mozgástere van, egyéb konkrétumokat nem mondott. Az Adózóna által megkérdezett szakértők azonban ennél nagyobb mozgásteret is elképzelhetőnek tartanának. Oszkó Péter, a Deloitte elnök-vezérigazgatója és Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértője kommentálta a miniszterelnöki beszédben elhangzottakat.

Vámosi-Nagy az áfatörvényről: sokat akarunk, de nem teljesíthetetlent Cikk

A szakma nagy örömére új áfatörvény született, életbe lépésével azonban azonnal jelentkeznek a különböző nézőpontokból született eltérő interpretációk. Vámosi-Nagy Szabolcs az új áfatörvényt kommentálja.

Amit a nem látható és az eltitkolt jövedelemről tudni kell Cikk

A személyi jövedelemadó mindössze vékony szelet a magyar adórendszerben, az ezen a címen befizetett összeg a teljes adóbevétel ötödét sem éri el. Mégis állandó témája közéletünknek, sorozatos viták zajlanak annak mértékéről, progressziójáról, avagy éppenséggel lineárissá változtatásáról.

Csökkenteni kell az élőmunka-terheket, de miből? Cikk

A kormány és a szakma között konszenzus van abban, hogy az élőmunka terheket csökkenteni kell. Az adóterhet azonban csak úgy lehet csökkenteni, ha annak forrását megteremtik - mondta Zara László, az Adó- és Könyvvizsgálói Egyesület elnöke a Napi Gazdaság adókonferenciáján. A felszólaló szakértők szerint az ehhez szükséges pénz egy részét az adóellenőrzési szigor növelésével és a hatósági munka hatékonyabbá tételével lehetne megteremteni.

Adóteher-növekedést hoz az újév Cikk

A hétfőn elfogadott adótörvény-módosítások adócsökkentést nem, de még szinten tartást sem ígérnek. A jövő évi változások során az össz adóteher 0,7 százalékkal fog emelkedni. Az adótörvény-módosításokat Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértője és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke kommentálta.

Vámosi: a nagyértékű vásárlások bejelentése kivitelezhetetlen Cikk

Az utóbbi években számos intézkedés született az adózatlan gazdaság visszaszorítása érdekében. Ebbe a sorba illeszkedik „a rend kormánybiztosa” napokban közétett elképzelése is, amely szerint az ingatlan, az autó és más nagy értékű ingóság vásárlása esetén a kereskedő az ügyfelekről tájékoztatná az adóhatóságot. Az elképzelés megvalósíthatóságáról szakkomentárunk, Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértője, az APEH volt elnökhelyettese fejti ki véleményét.

Valóban veszélytelen a szlovákiai adózás? Cikk

Északi szomszédunk néhány éve nagy fába vágta a fejszéjét, drasztikus adócsökkentést hajtott végre, azt is sajátos módon. Sokakat vonz a kevesebb adófizetési lehetőség, de vajon egy székhelyáthelyezés elegendő ahhoz, hogy a szlovák adórendszer szerint adózzunk? Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértőjének cikke a szlovák adórendszerről.

Vámosi-Nagy Szabolcs: olcsóbb munkaerőre van szükség Cikk

Az adórendszerben 2008-tól tervezett módosítások Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adószakértője, az APEH volt elnökhelyettese szerint nem rossz elgondolások, de a rendszer egészét tekintve nem jelentenek majd érdemi változást.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink