12 találat a(z) étkezési jegy cimkére

Tanulószerződés és munkaviszony Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tanulószerződéses ipari tanulóm napi 2 órában gyakorlati képzésben vesz részt, egyébként pedig napi 6 órában alkalmazotti munkaviszonyban dolgozik. A cégnél cafeteria van, ahol étkezési jegyet kap, ezért kérdezném, hogy a tanulói szerződéses jogviszonyában is kell-e fizetnem az étkezését?

Béren kívüli juttatások Kérdés

Tisztelt Szakértő! Borzasztóan belebonyolódtunk a havi 8000 Ft-os béren kívüli juttatások kiosztásába és járulékozásába a 2017-es változások következtében. Sajnos nem kapcsoltunk időben, és a 2016. decemberi időszakra vonatkozó Erzsébet utalványokat nem tudtuk még decemberben kiosztani (nem volt elég mennyiség készleten), így ezek járulékterheinek 2017-es emelkedése miatt úgy döntöttünk: már készpénzben adjuk oda a dolgozóknak ezt a 8000 Ft-ot. Nyilván a 2016. decemberi bérszámfejtéshez tartozna mindez, a bérszámfejtőnk viszont nem tudja decemberhez tenni, mert 2016-ban nem tud készpénz kifizetés nevű jogcímet létrehozni, mivel ez csak 2017-től létező fogalom. Így nyilván a 2017. januári járulékbevallásunkban nincs mire járulékot fizetni. A kialakult helyzet miatt úgy döntöttünk, hogy 2017. januárra 2x8000 Ft-ot osztunk ki a dolgozóknak, hogy behozzuk a lemaradást, emiatt 2017. februárban dupla étkezési jegy-mennyiséget fogunk lejárulékozni, ez rendben is lenne. De: a kilépő embereinkkel sajnos a 100 000 Ft-os keret miatt problémánk lesz, hiszen mondjuk egy márc.10-ei kilépőnk 2017-es kerete 69/365x100 000 Ft=18 904 Ft lesz, viszont a januári dupla kiosztás miatt 2017-re 26 904 Ft-ot kéne neki kiosztanunk, ami meghaladja az éves keretét. És ezt a problémát sajnos a következő évre is görgetni fogjuk és az azutánira is: mindig probléma lesz a kilépők keretével. Milyen megoldást javasolnak? Előre is köszönöm válaszukat!

Decemberi étkezési jegy januári kiosztása Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2016. december időszakra vonatkozó Erzsébet-utalványok járulékterhét jól gondolom, hogy már a 2017-es új szabályok szerint 49,56 százalék közteherrel kell leadóznom, amennyiben januárban osztanám ki? Vagyis a 2017. február 12-ei bevallásban kellene annak járulékait befizetnem. Pont emiatt szeretnénk úgy dönteni, hogy januárban már a készpénzes béren kívüli 8000 forintos juttatást szeretnénk kifizetni a munkabérrel együttesen a kedvező 34,22 százalék közteherrel, tekintve, hogy januári kifizetésről van szó és az étkezési jegyek járulékozásánál az átvétel dátuma számít. Kérem erősítsenek meg fenti gondolatomban! Köszönöm!

Cafetéria Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy az ügyvezetést megbízási szerződéssel ellátó személy, illetve társaság személyesen közreműködő tagja részére adható-e cafetéria juttatás, például étkezési jegy, ha igen, mik ennek a szabályai? Válaszát előre is köszönöm.

Áfa hatálya alá nem tartozó tételek könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál felmerült a kérdés, hogy szállítónk az áfakörön kívüli megjegyzéssel számlát állított ki részünkre. Ebben a bizonylatban étkezési kártya maradványfülének feltöltését bizonylatolja le számunkra. Áfás számlát akkor állít ki számunkra a partner, ha a munkavállaló fogyaszt a kártya maradványfülére feltöltött összegből. Érdeklődni szeretnék, hogy az áfa hatálya alá nem tartozó ügyletet milyen módon kell könyvelnem, illetve nyilvántartanom a könyvelésében? Tisztelettel.

Étkezési kredit Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk tanfolyami hallgatók napközbeni étkezésére szeretne több lehetőséget biztositani. Ennek kapcsán szerződnénk egy közeli étkezdével. A gond az, hogy ők úgynevezett étkezési kreditet számláznának, áfamentesen. Szóbeli információjuk szerint ennek az az oka, hogy a fogyasztást beütik a pénztárgépbe, függetlenül attól, hogy nem készpénzt kapnak, hanem a saját étkezési jegyünket adják oda a hallgatók. Ezek a jegyek csak arra jogositanak, hogy adott, szerződött helyen étkezési szolgáltatást vehetnek igénybe, cégünk pedig az adott héten beváltott jegyek alapján a beváltott jegyekk áfával növelt ellenértékét átutalná. Az étkeztető cég azonban nem tud a TEÁOR 5629 egyéb vendéglátás szerinti szolgáltatásról áfás számlát kiállitani, mert állitása szerint nekik a fogyasztáskor kell az ellenértéket a pénztárgépbe rögzíteni. Várom szíves válaszát, mi a helyes számlázási mód ebben az esetben? Köszönöm..

Sokat nyerhet, ha így fizeti meg a diákok munkáját Cikk

Lehet-e tanulószerződéssel foglalkoztatott diákoknak étkezési jegy helyett pénzbeni természetbeni juttatást adni kedvezményes adóterhek mellett – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.

Próbaidőre, visszamenőleg adható-e cafeteria? Kérdés

Azzal kapcsolatosan szeretnék kérdezni, hogy próbaidő ideje alatt a dolgozó nem kap cafeteriát, jelen esetben étkezési jegyet, aminek az adómentes maximuma 18 ezer forint. A cég belső rendelkezése szerint - ha letelik a próbaidő - visszamenőleg megkapja a dolgozó. A kérdésem az lenne, hogy az aktuális hónapban, azaz a negyedik hónapban elszámolhatom-e adómentesen a 3 x 18 ezer = 54 ezer forintot.

Üdülési csekken, étkezési jegyen is spórolnak a cégek Cikk

Bár számos juttatást csökkentettek az utóbbi hónapokban lesz további drasztikus megvonás - derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás keretében végzett GfK felmérésből.

Oszkó: június végére elfogadhatják az adócsomagot Cikk

Az Országgyűlés június végére elfogadhatja a 2010-es adócsomagot is - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter a Népszabadság szerdai számában megjelent interjúban.

Cafetéria: kevesebbet adóznánk Cikk

Valamennyi válságkezelő, adóreform javaslat közös eleme: szélesíteni az adóalapot, többen fizessenek kevesebb adót. Az adó és járulék alapot csak úgy lehet szélesíteni, ha adózás alá vonunk olyan bevételeket is, ami után eddig nem kellett adózni, járulékot fizetni. A fekete-szürke gazdaság elleni küzdelem egyik jelszava az adóelkerülés csökkentése. Ezekután fogalmazzuk meg, mi is az a cafetéria?

Változhat a Megegyezés: adómentes étkezési jegy és üdülési csekk Cikk

Az Országos Érdekegyeztető Tanácsban folytatott viták során a leglényegesebb változás Gyurcsány Ferenc szerint az, hogy jövőre 5 százalék helyett csak 4 százalék legyen a (munkáltatói) járulékcsökkentés, és nem adóztatják meg a természetbeni juttatásokat, mint az étkezési jegy és az üdülési csekk. Ezt a javaslatot egyébként az OÉT-ban mind a munkaadók, mind a munkavállalók támogatták. Mi az, ami változatlan marad?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Kisüzemi bortermelés

Laczi Ferenc

igazságügyi jövedéki szakértő

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink