hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Nemhogy kimenne a divatból, sláger lett a kriptodeviza

  • adozona.hu

Minden ötödik intézményi befektető fontolgatja, hogy a következő 12 hónapban beszáll a digitális devizák kereskedésébe – derült ki a Reuters hírügynökség felmérésének ma ismertetett eredményeiből.

A több mint négyszáz válaszadó - például jelentős alapkezelők, fedezeti tőkealapok és a legnagyobb bankok - közül azok, amelyek kereskedni akarnak kriptodevizákkal, például a bitcoinnal, 70 százaléka már a következő 3-6 hónapban bele is vágna a tevékenységbe.

Tavaly a kriptodevizák árfolyamának robbanásszerű emelkedése hatalmas kisbefektetői érdeklődést váltott ki, és elemzők az intézményei befektetések emelkedésére is számítottak, noha a szabályozó hatóságok gyakran figyelmeztettek arra, hogy a digitális devizákkal való kereskedés rendkívül kockázatos.

A kriptodevizák árfolyama idén, heves ingadozások közepette, jelentősen csökkent, így bírálói újult erővel figyelmeztettek arra, hogy ez a piac egy buborék, és a befektetőknek távol kell tartaniuk magukat tőle.

Az investing.com című gazdasági honlap viszont éppen két hete arról számolt be, hogy egy sor pénzügyi mogul, köztük a digitális devizákról korábban igen szkeptikusan nyilatkozó Soros György vagy éppen a Rockefeller család, pozíciókat vett fel a kriptodevizapiacokon.

Soros György januárban a davosi világgazdasági fórumon még buboréknak nevezte a digitális devizákat, két hónappal később viszont a 26 milliárd dollárt mozgató Soros Alapkezelő (Soros Fund Management) beszállt a kriptodevizák kereskedésébe. A Rockefeller család kockázatitőke-befektető cége, a Venrock más utat választott: április elején együttműködésre lépett a CoinFund nevű kriptodevizakereskedési csoporttal.

A világ legnagyobb és legismertebb digitális devizája a bitcoin. Az egyik széles körben elfogadott bitcoin árfolyamindex, a Coindesk indexe – amely a legnagyobb kereskedési platformok jegyzéseinek átlagát mutatja – 9297,30 dolláron, 4,02 százalékos nyereségben állt ma kora délután. Történelmi csúcsértékét tavaly december 18-án érte el 19 511 dolláron, míg március végén 7 ezer dollár alatt is járt az árfolyam.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

EU-s számla áfásan

Bunna Erika

adótanácsadó

Magyar–Japán egyezmény

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink