hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Interneten is igényelhető a diákhitel

  • MTI/Adózóna

A Diákhitel Központ Zrt. bevezeti az elektronikus aláírással történő szerződéskötést, így mától online is igényelhető a diákhitel – jelentette be Bugár Csaba, a társaság vezérigazgatója mai sajtótájékoztatóján. A Diákhitel Központ és a Pénziránytű Alapítvány országos pénzügyi projektnapokat indít "Pénzre váltható tudás" címmel 10-11. évfolyamos középiskolásoknak.

Ez a lépés lehetővé teszi a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, hogy személyes megjelenés, illetve papír alapú dokumentumok kitöltése, leadása nélkül köthessenek diákhitel-szerződést. Az elektronikus aláírással történő szerződéskötés feltétele, hogy az igénylést a Neptun vagy ETR tanulmányi rendszeren keresztül kell indítani, és szükség van emellett ügyfélkapus hozzáférésre – fejtette ki a vezérigazgató.

Az eseményen Szabó Zoltán Attila, a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója az e-közigazgatás fejlesztéseiről szólva elmondta, jövő év elejétől elindítják a Cégkaput, amelyen keresztül majd a vállalkozások tarthatják a kapcsolatot az állami szervezetekkel.

Pénzügyi ismeretterjesztés középiskolásoknak

A Diákhitel Központ és a Pénziránytű Alapítvány országos pénzügyi projektnapokat indít "Pénzre váltható tudás" címmel 10-11. évfolyamos középiskolásoknak. A rendezvény keretében interaktív tanóra és pódiumbeszélgetés is várja a diákokat. A projektnapot online pénzügyi kvíz zárja, ahol a legügyesebb diákok akár 300 ezer forintot is nyerhetnek iskolájuknak.

A program első felében interaktív tréningeken vehetnek részt a diákok, ahol a pénzügyi tervezésről és a pénzügyi tudatosságról mélyíthetik el ismereteiket. Az Alapítvány által felkészített szaktanárok 20-25 fős csoportokban beszélik végig a fiatalokkal, mennyibe kerül például egy-egy nyári fesztivál, a külföldi nyelvtanulás, a jogosítvány megszerzése vagy egy félév a felsőoktatásban.

A Pénziránytű Alapítványt 2008-ban hozta létre a Magyar Nemzeti Bank, a Diákhitel Központ és a Magyar Bankszövetség azzal a céllal, hogy a hatóságokkal, civil szervezetekkel és piaci szereplőkkel együttműködve pénzügyi tudatosságot fejlesztő programokat dolgozzon ki és valósítson meg.

 „Pénzre váltható tudás” helyszínek és időpontok:

– május 30. - Neumann János Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium, Eger
– június 1. - Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, Székesfehérvár
– június 2. - Gyulai SZC Kossuth Lajos Szakképző Iskolája és Kollégiuma, Orosháza
– június 7. - Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd
– június 8. - Széchenyi István Katolikus Gimnázium és Szakgimnázium, Ózd
– június 9. - Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Ügyviteli Szakgimnázium, Győr

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Álláskeresési járadék – ügyvezető

Széles Imre

tb-szakértő

Átalányadózó őstermelő

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink